Plan tygodnia – w królestwie legend – smoki, rycerze i księżniczki!

PONIEDZIAŁEK – Smocze przygody

Z samego rana poznamy magiczne słówka po angielsku i chińsku, które przydadzą się nam podczas pierwszej gry terenowej! 🤩 Naszą misją będzie odnalezienie skradzionego smoczego jaja. W szkole znajdziemy pół mapy, na której zaznaczona jest pierwsza wskazówka. Po drodze czeka nas sporo zadań do wykonania, kolejna część mapy do odnalezienia i zebranie informacji o gatunkach smoków! 🐉 Wiecie jak wygląda Nocna Furia, albo Osesek Dzieńdoberek? Dzieci zbiorą karty z Jeźdźców Smoków i na pewną Wam pokażą 🙂 Gdy pokonamy niezłą trasę i rozwiążemy sporo zagadek, w końcu dotrzemy do zaginionego smoczego jaja. Co jest w jego środku? I do kogo należy? Przekonamy się na miejscu!

Po obiedzie i odpoczynku rozwijamy językowo temat dnia. Będą to powtórkowe quizy i gry prowadzone w podgrupach.

Następnie poprowadzimy warsztat magiczny dla jeźdźców smoków!  Spróbujemy zrobić magiczne amulety i pouczymy się o zielarstwie. Podobno rumianek przynosi szczęście, a mięta poprawia samopoczucie! Porozmawiamy też jeszcze trochę o smokach i o różnicach w legendach – np. o tym że chińskie smoki nie zioną ogniem, a są władcami wody!

Po podwieczorku korzystając z pięknej pogody zabieramy koce do pobliskiego parku. Będziemy trenować magiczne sztuczki, a dzieci które będą potrzebowały się jeszcze wybiegać będą mieć zapewnioną przestrzeń do gry w piłkę i innych zabaw.

WTOREK – Rycerze króla Artura

Od samiutkiego rana wybierzemy się do Zamku Królewskiego* na warsztaty historycznej mody! Nic tak nie pomaga we wcielenie się w nową postać jak zmiana ubrania! Zróbmy wspólnie pokaz historycznej mody i wcielimy się w księżniczki, gentlemanów, damy i szlachciców dowiadując się przy tym super ciekawostek z dawnych czasów.

Po powrocie czeka nas warsztat językowy, gdzie potrenujemy słownictwo, które pomoże nam opisać wydarzenia tego dnia. Nie zabraknie wśród nich rycerzy, mieczy, kopii, czy elementów stroju z porannego warsztatu.

Po obiedzie i odpoczynku zabierzemy się za konstruowanie mieczy! W ruch pójdzie otulina i sporo taśmy, by nasze bronie były trwałe i bezpieczne.

Następnie pójdziemy na polanę, gdzie będzie można wypróbować nasze nowe konstrukcje, a następnie wyruszymy na nową misję – poszukiwanie Świętego Graala!

ŚRODA – Odwiedziny w cesarstwie chińskim

Bogata i długa historia cesarstwa chińskiego dostarczy nam tego dnia mnóstwo inspiracji!  Zaprojektujemy specjalne korony chińskie nazywane mianguan, pełne klejnotów i specjalnych symboli, takich jak smoki, czy feniksy

Zabierzemy się również za chińską kaligrafię oraz poznamy historię Małpiego Króla i księżniczki Żelazny Wachlarz!

Po południu czeka nas “Treasure Hunt” – czyli poszukiwanie skarbu w oparciu o legendę o wojowniczej Mulan.

CZWARTEK – Przeprawa z Chin do Japonii

Od rana zostaniemy jeszcze na chwilkę w Chinach by dobrze wyćwiczyć nowe wyrażenia i porozmawiać o podobieństwach i różnicach kulturowych. Przeprowadzimy quiz z popkultury i rozwiążemy zagadkę tego, czy “chińskie bajki” rzeczywiście są z Chin, czy pismo Japończyków i Chińczyków czymś się różni, oraz kim właściwie są ninja i samurajowie?

Gdy nasze wątpliwości zostaną rozwiane udamy się na trening dla prawdziwego samuraja – tor przeszkód pełen zabawnych, ale też wymagających wyzwań.

Czekają nas również warsztaty tradycyjnych japońskich gier zręcznościowych –  Daruma Otoshi – czyli wybijanie kolorowych klocków młoteczkiem i zabawa kandamą, czyli drewnianą zabawką z piłeczką.

PIĄTEK – Wycieczka do średniowiecznego grodu

Od samego rana wybierzemy się na wycieczkę do grodu Pobiedziska, który jest zrekonstruowanym grodem piastowskim.

W czasie wizyty w grodzie można popróbować strzelania z łuku oraz miotania oszczepami, czy toporkami. Koniecznie należy również przymierzyć ekwipunek rycerski, a chętnych zamknąć w dyby 😉

Na miejscu można również pograć w średniowieczne gry planszowe – kamykami w Tafl – dawną grę, popularną na obszarze wpływów wikingów, Celtów i Germanów lub w Młynek. 

Po powrocie oczywiście obiad i odpoczynek, a potem czas na języki obce!

Dla miłośników gier mamy jeszcze w zanadrzu sporo tych, w które bawili się prawdziwi Wikingowie!

Prześlij zgłoszenie by zarezerwować termin

    Jaki termin Cię interesuje?

    Skąd wiesz o naszych warsztatach?

    Jeśli wybierasz więcej niż 1 termin, masz kod zniżkowy lub masz inne uwagi, wpisz je tutaj