Metoda ManMan – chiński dla dorosłych

Autorski podręcznik

Jeszcze do niedawna nauka chińskiego stanowiła wyzwanie choćby z powodu braku rozsądnych materiałów w języku polskim. Dlatego zdecydowaliśmy się wydać własny podręcznik. Każdy uczeń otrzymuje go w cenie kursu!

Nasz cel jest prosty. Chcemy, żebyś już po pierwszym roku nauki dał sobie radę z podstawową komunikacją w Państwie Środka. Dlatego wstęp do każdej lekcji stanowi dialog zbudowany w oparciu o koncepcję survival Chinese. Podczas kursu, nauczysz się jak zawiązać nową znajomość na targach, zamówić swoje ulubione piwo w pubie i jak dotrzeć taksówką z lotniska do hotelu w centrum Pekinu.

Wszystkie materiały pomagali nam stworzyć młodzi Chińczycy. Dzięki temu, uzyskaliśmy pełną naturalność tekstów w podręczniku. Ucząc się z naszych materiałów poznajesz żywy język w jego autentycznym kontekście.

Największym wyzwaniem w nauce chińskiego jest opanowanie systemu pisma. Dlatego, do stworzenia materiałów wykorzystaliśmy aktualne wytyczne edukacyjne, popularne mnemotechniki i wiedzę z zakresu kognitywistki. Podręcznik jest pełen narzędzi ułatwiających szybką i efektywną naukę.

Elementarz Znaków

Elementarz Znaków to przestrzeń służąca błyskawicznej nauce chińskiego pisma. Każdy znak przedstawiony jest za pomocą obrazu i krótkiej historii, która wspomaga trwałe zapamiętywanie typografii, wymowy i znaczenia.

Wykorzystujemy Koncepcję podwójnego kodowania Allana Paivio, która zakłada, że wszelkie wizualne bodźce absorbowane są podwójnie – przez kod graficzny i werbalny, które reprezentują informacje w pamięci długotrwałej.

Obrazy budują informacje o konkretnych przedmiotach i zdarzeniach. Kod werbalny przetwarza pojęcia abstrakcyjne i jednostki lingwistyczne. W Elementarzu Znaków, nowe słowa pojawiają się zawsze wraz z obrazami. Korzystamy z dwóch kanałów kodowania informacji, co w rezultacie pozwala stworzyć podwójną ścieżkę przypominania.

Metoda ManMan czerpie także z mnemotechniki polegającej na wizualizacji i tworzeniu skojarzeń (Visualization & Association). Polega ona na używaniu słów kluczy i wielowymiarowych wyobrażeń, w celu stworzenia skojarzenia pozwalającego na łatwe zapamiętanie znaczenia nowych zwrotów.

Historie wykorzystane w podręczniku pobudzają przeżywanie emocji. Mają zabawny, lekki i przyjemny charakter. Wprowadzenie dynamicznej i wielobarwnej akcji wspomaga proces nauki.

Plan pracy i powtórki

Kluczem do trwałej wiedzy jest organizacja pracy i systematyczne powtórki. Materiał powinieneś przypomnieć sobie kilkukrotnie, w rozsądnie zaplanowanych odstępach czasu. Dzięki temu, wiedza zdobyta na zajęciach zostanie z Tobą na długo.

Masz kłopot z mobilizacją do samodzielnej pracy? Po każdych zajęciach otrzymasz od lektora plan pracy na nadchodzący tydzień. Specjalnie przygotowane materiały powtórkowe, odpalisz z poziomu smartfonowej aplikacji. Wystarczy 10 minut dziennie, aby osiągnąć trwałe rezultaty i skutecznie opanować chiński!

Autorski podręcznik

Jeszcze do niedawna nauka chińskiego stanowiła wyzwanie choćby z powodu braku rozsądnych materiałów w języku polskim. Dlatego zdecydowaliśmy się wydać własny podręcznik. Każdy uczeń otrzymuje go w cenie kursu!

Nasz cel jest prosty. Chcemy, żebyś już po pierwszym roku nauki dał sobie radę z podstawową komunikacją w Państwie Środka. Dlatego wstęp do każdej lekcji stanowi dialog zbudowany w oparciu o koncepcję survival Chinese. Podczas kursu, nauczysz się jak zawiązać nową znajomość na targach, zamówić swoje ulubione piwo w pubie i jak dotrzeć taksówką z lotniska do hotelu w centrum Pekinu.

Wszystkie materiały pomagali nam stworzyć młodzi Chińczycy. Dzięki temu, uzyskaliśmy pełną naturalność tekstów w podręczniku. Ucząc się z naszych materiałów poznajesz żywy język w jego autentycznym kontekście.

Największym wyzwaniem w nauce chińskiego jest opanowanie systemu pisma. Dlatego, do stworzenia materiałów wykorzystaliśmy aktualne wytyczne edukacyjne, popularne mnemotechniki i wiedzę z zakresu kognitywistki. Podręcznik jest pełen narzędzi ułatwiających szybką i efektywną naukę.

Elementarz Znaków

Elementarz Znaków to przestrzeń służąca błyskawicznej nauce chińskiego pisma. Każdy znak przedstawiony jest za pomocą obrazu i krótkiej historii, która wspomaga trwałe zapamiętywanie typografii, wymowy i znaczenia.

Wykorzystujemy Koncepcję podwójnego kodowania Allana Paivio, która zakłada, że wszelkie wizualne bodźce absorbowane są podwójnie – przez kod graficzny i werbalny, które reprezentują informacje w pamięci długotrwałej.

Obrazy budują informacje o konkretnych przedmiotach i zdarzeniach. Kod werbalny przetwarza pojęcia abstrakcyjne i jednostki lingwistyczne. W Elementarzu Znaków, nowe słowa pojawiają się zawsze wraz z obrazami. Korzystamy z dwóch kanałów kodowania informacji, co w rezultacie pozwala stworzyć podwójną ścieżkę przypominania.

Metoda ManMan czerpie także z mnemotechniki polegającej na wizualizacji i tworzeniu skojarzeń (Visualization & Association). Polega ona na używaniu słów kluczy i wielowymiarowych wyobrażeń, w celu stworzenia skojarzenia pozwalającego na łatwe zapamiętanie znaczenia nowych zwrotów.

Historie wykorzystane w podręczniku pobudzają przeżywanie emocji. Mają zabawny, lekki i przyjemny charakter. Wprowadzenie dynamicznej i wielobarwnej akcji wspomaga proces nauki.

Plan pracy i powtórki

Kluczem do trwałej wiedzy jest organizacja pracy i systematyczne powtórki. Materiał powinieneś przypomnieć sobie kilkukrotnie, w rozsądnie zaplanowanych odstępach czasu. Dzięki temu, wiedza zdobyta na zajęciach zostanie z Tobą na długo.

Masz kłopot z mobilizacją do samodzielnej pracy? Po każdych zajęciach otrzymasz od lektora plan pracy na nadchodzący tydzień. Specjalnie przygotowane materiały powtórkowe, odpalisz z poziomu smartfonowej aplikacji. Wystarczy 10 minut dziennie, aby osiągnąć trwałe rezultaty i skutecznie opanować chiński!