Szkoła

Chcesz trochę lepiej poznać naszą szkołę?

Gdy będziesz mieć wolną chwilkę to koniecznie wpadnij na herbatę! Tymczasem zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym dowiesz się jak do nas dotrzeć, zobaczysz szkołę od środka oraz poznasz część Miłej Ekipy i naszych uczniów. 😊 Po więcej informacji dzielnie scrolluj dalej!

Dlaczego zdecydowaliśmy się otworzyć szkołę?

Marzyliśmy o miejscu, które całą mocą będzie sprzyjać rozwojowi, nauce języków obcych i powstawaniu dobrych pomysłów. Miejscu, w którym zarówno dzieci, jak i dorośli uczniowie będą z przyjemnością spędzać swój wolny czas. Miła Szkoła Językowa jest wyrazem naszego przekonania o tym, że każdy zasługuje na troskliwą edukację dobrej jakości!

Miła ekipa!

Zuza Chorodeńska
sinolożka, nauczycielka chińskiego, autorka podręczników

Od pierwszej przeprowadzonej lekcji, wiedziała że edukacja jest dla niej jedyną możliwą drogą. Nauczycielka o wielkim entuzjazmie i jeszcze większym sercu do pracy. Autorka podręczników i pionierskich metod dydaktycznych dla dzieci i dorosłych. Magister sinologii UAM. Uczyła się także na Uniwersytecie Syczuańskim. Szczerze zafascynowana pedagogiką i efektywnym nauczaniem.

Dominika Dutkowska
anglistka,  autorka podręczników, antropolożka kultury

Autorka The 5 Senses Method (Metoda 5 zmysłów) oraz materiałów edukacyjnych Oddy’s Adventures dla dzieci przedszkolnych. Uczy dzieci i młodzież od 2012 roku, posiada doświadczenie międzynarodowe. Przez kilka lat nauczała na Tajwanie, a potem w Polsce. Poszukuje alternatywnych dla tradycyjnych metod edukacyjnych. Pracowała w różnych systemach nauczania, m. in. waldorfskim, Montessori oraz IB.

Zuza Grzechowiak
sinolożka, tłumaczka, lektorka chińskiego

Magister sinologii UAM, studiowała także na Uniwersytecie Syczuańskim. Miłośniczka dobrego jedzenia i sztuki, zarówno tej klasycznej jak i Banksy’ego. Lubi gotować, pstrykać zdjęcia, podróżować po świecie i zwiedzać miejscowe galerie sztuki, a od czasu do czasu sama też coś zmaluje 😉

Basia Gryczan
nauczycielka angielskiego, reżyserka

Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego na specjalizacji Film Eksperymentalny i (certyfikowana) miłośniczka języka angielskiego! Wychowywała się jako najstarsza spośród 6 rodzeństwa, dlatego wśród dzieci małych i dużych czuje się jak ryba w wodzie!  Pierwsze lekcje angielskiego prowadziła już w liceum, a z czasem zapał do nauczania stawał się coraz większy. Odkryła, że kreatywna praca z dziećmi, budzenie zamiłowania do języka i dzielenie się wspólnymi pasjami z uczniami to to co lubi najbardziej! W Miłej spotkacie ją na zajęciach dla maluchów, dorosłych i na warsztatach filmowych prowadzonych w języku angielskim.

Magdalena Łochowska-Piotrowicz
Anglistka, tłumaczka, lektorka online

Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Śląskim w zakresie metodyki nauczania języka angielskiego. Pasjonuje się metodą komunikacyjną kładąc nacisk na interakcje w języku angielskim. Posiada doświadczenie (także międzynarodowe – zdobyła certyfikat CELTA) w zakresie nauczania języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania. Na swoich zajęciach kładzie nacisk na komunikację, praktyczne zastosowanie języka, otwartość i budowanie pewności siebie. Od 2009 r. jest także tłumaczem przysięgłym, prowadzi zajęcia z prawniczego języka angielskiego i może urozmaicić zajęcia ćwiczeniami z zastosowaniem różnorodnych strategii i technik tłumaczeniowych. Prywatnie mama pary urwisów, podróżniczka, miłośniczka ptaków i zdobywczyni Korony Maratonów Polskich.

Marta Kaczyńska
lektorka angielskiego i chińskiego

Studiowała na Wydziale Anglistyki oraz Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Szczerze zafascynowana starożytną i współczesną kulturą Chin. Uwielbia pracę z dziećmi i trudno nie podzielać jej entuzjazmu do nauki języków! W wolnych chwilach połyka książki w zawodowym tempie i próbuje utrzymać swoje roślinki przy życiu 😉

Monika Szylderowicz
sinolożka, nauczycielka chińskiego

Monika jest absolwentką sinologii UAM, Beijing Normal University oraz śpiewu klasycznego na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Pasjonuje się fonetyką i zjawiskiem tonalności. Jest absolutnym językowym audiofilem, miłośniczką muzyki, tańca i taiji, włóczęgą i niespokojnym duchem. ? Zgodnie z dewizą “chiński nie jest trudny, jest po prostu CIEKAWY” swoje pedagogiczne przedsięwzięcia koncentruje na rozniecaniu pasji i zainteresowania chińską kulturą, sztuką oraz zawiłościami języka chińskiego.

Jadwiga Hołowiecka
Front desk host, office coordinator

Rekonstruktorka wczesnego średniowiecza, podróżnik, miłośnik architektury brutalizmu i muzyki. Przez ostatnie 15 lat jej historyczny kram zwiedził kawał Europy. Prywatnie matka, której naturalnym środowiskiem jest las i rower.  Okazjonalnie śpiewa białym głosem.  

W Miłej jest na pierwszej linii frontu – Dba o stronę administracyjną,  porządek w papierach, uśmiech na powitanie i kawę.

Joanna Januszewska
product designer, projektantka materiałów

Product designer, ilustratorka, miłośniczka psów, powolnego życia i liternictwa. Jej misją jest łączenie dobrych pomysłów z odpowiednią dla nich estetyką. W Miłej odpowiada za identyfikację wizualną oraz projekt autorskiego podręcznika do nauki chińskiego metodą ManMan dla dorosłych uczniów.

Anastasiia Hromak
ilustratorka

Artyska z Ukrainy. Studiowała grafikę projektową na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zrealizowała dyplom, w którym zaprojektowała infografiki dla migrantów. Na co dzień ilustruje książki dla dzieci, prowadzi warsztaty plastyczne i oprowadza turystów po Poznaniu. W Miłej zajmuje się projektowaniem materiałów do angielskiego  dla najmłodszych uczniów.

Martyna Talaga
ilustratorka, product designer

Na codzień jest UX designerem i ilustratorką, hobbystycznie tworzy abstrakcyjne plakaty pod marką talagens. Lubi obserwować otoczenie i wyłapywać to co może posłużyć za inspirację. Studiowała projektowanie graficzne na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W Miłej odpowiada za ilustracje i skład podręcznika do nauki języka chińskiego dla dzieci.

Yuliia Andriichuk
ilustratorka

Najprawdopodobniej jedyna osoba na świecie, która stworzyła wizualny most pomiędzy Chinami i Polską. Robi ilustracje, zdjęcia i wierzy w techniki mieszane. Entuzjastka kultury gier wideo i posthumanizmu. W Miłej odpowiada za ilustracje w identyfikacji wizualnej i podręczniku do nauki chińskiego metodą ManMan.

Nasze metody

Rozwój nauki o funkcjach poznawczych sprawia, że możemy uczyć się zdecydowanie efektywniej niż kiedyś. W Miłej, wspieramy naturalne procesy kognitywne, które odpowiadają za kreację kontekstu, tworzenie skojarzeń i trwałe zapamiętywanie.

Wierzymy w nauczanie oparte na dowodach (evidence based teaching). Nasze metody tworzymy w oparciu wyniki badań prowadzonych w najlepszych ośrodkach edukacyjnych na świecie.

Nawet najbardziej rewolucyjna metoda bez starannie przygotowanych materiałów nie odniesie pożądanych skutków. Stawiamy na pełne doświadczenie edukacyjne, którego częścią są autorskie podręczniki, pomoce sensoryczne i materiały powtórkowe.

Wiemy, że równie ważnym składnikiem sukcesu jest wewnętrzna motywacja do rozwoju. Korzystamy z wyników wieloletnich badań Carol Dweck – amerykańskiej psycholożki, autorki koncepcji Growth Mindset. Inspirujemy naszych uczniów do poszukiwania nowych doświadczeń intelektualnych i dbamy o nastawienie na rozwój.

Nasze wartości

Apetyt na wiedzę

Naszym celem jest nauka i rozwój. Zarówno intelektualny i językowy, jak również społeczny i osobisty. Interesuje nas świat i odkrywanie jego tajemnic!

Staranność

Rozumiemy, że trwałe rezultaty nie biorą się z powietrza, a wspaniałe osiągnięcia są wynikiem sumiennej pracy i konsekwencji.

Empatia

Interesują nas inni ludzie, ich historie, problemy i sprawy, które maja dla nich znaczenie. Pytamy i potrafimy słuchać.

Życzliwość

Stajemy na głowie, żeby pomóc innym. Dzielimy się z potrzebującymi i nie boimy się okazywać zainteresowania oraz ciepłych uczuć.

Tolerancja

Widzimy różnice pomiędzy ludźmi. Zamiast być przyczyną podziałów, są dla nas powodem do szczerej radości! Pozwalamy sobie i innym być kimkolwiek chcą, tak długo jak nikogo nie krzywdzą. Rozumiemy, że różnorodność nas wzbogaca.

Otwartość

Pragniemy uczyć się o sobie nawzajem. Pozwalamy sobie przeżywać i doświadczać nieznanego. Odrzucamy uprzedzenia i staramy się zrozumieć różnice. Jesteśmy otwarci na nowe perspektywy.

Akceptacja

Nie obawiamy się popełniać błędów. Wiemy, że są one naturalnym elementem procesu nauki i rozwoju.

Współpraca

Rozumiemy, że nasze powodzenie jest uwarunkowane szczęściem ludzi, którzy nas otaczają. Uczymy się pracować razem dla osiągnięcia wspólnych celów. Zawsze staramy się osiągnąć rozsądny kompromis, i gramy fair play!