Plan tygodnia – detektywistyczna piątka – zagadki i wielkie śledztwo 

PONIEDZIAŁEK – Pierwszy detektyw i pierwsze wskazówki

Codziennie o 9:00 rano w klasie numer 3 będzie czekać na nowy profil detektywa i szczegóły śledztwa, które przekazuje w nasze ręce….czasami niechętnie. W poniedziałek najbardziej znany detektyw na świecie – Sherlock Holmes nie ułatwi nam specjalnie zadania i zostawi nam jedynie stos książek – po polsku, angielsku i chińsku, gdzie zakreślone słowa ułożą się w pierwszą poszlakę. Poszlaki, zdjęcia i przedmioty znalezione w szkole zaprowadzą nas w końcu niechybnie na zewnątrz. Ruszymy ulicami Starego Miasta i poszukamy….nie możemy powiedzieć Wam czego (nie chcemy zepsuć dzieciom zabawy). Ale możemy obiecać, że temat śledztwa będzie niezwykle ekscytujący, a zadania i wskazówki będą rozsypane po całym mieście, więc przeżyjemy sporo przygód!

Po rozwiązaniu zagadki, obiedzie i odpoczynku rozwijamy językowo temat dnia. Naszą inspiracją będzie Sherlock i przygody, które przeżyliśmy od samego rana.

Każdemu detektywowi przydają się różne gadżety i przez cały tydzień będziemy powiększać naszą kolekcję. Tym razem zrobimy dekoder kodów i szyfrów by móc rozczytywać i zapisywać tajemnicze wiadomości! Nie zabraknie też akt z napisem ŚCIŚLE TAJNE! TOP SECRET! oraz kart z odciskami palców.

Na koniec dnia korzystając z pięknej pogody zabieramy koce do pobliskiego parku. Weźmiemy ze sobą plik historii zagadek dla superagenta! Tym, którym zagadek nigdy nie jest mało zapewnimy ich nieskończoną ilość, a tym co będą potrzebować jeszcze się trochę wybiegać zapewnimy przestrzeń do zabawy. 

WTOREK – Tajemnica zaginionego trofeum

Tego dnia będzie na nas czekał list od Detective Daisy: 

Dear Junior Detectives, I need your help! The school’s prized sports trophy has gone missing right before the big sports day. I believe someone has hidden it, and it’s up to you to find it. Follow the clues, solve the riddles, and you will uncover the mystery. Good luck! – Detective Daisy”

Znowu wyruszymy w trasę, a jedna ze wskazówek doprowadzi nas na profesjonalny trening sportowy, na którym zdobędziemy najważniejszą wskazówkę! 

Po odzyskaniu trofeum wrócimy na obiad i krótki odpoczynek. 

Po południu zabierzemy się za trening pamięci i między innymi przygotujemy swój zestaw gry memory, opływający w chińskie i angielskie słówka! 

ŚRODA – Fałszerze sztuki

Znany złodziejaszek i fałszerz sztuki – Arsène Lupin: zawitał tym razem do Poznania! Podczas naszego śledztwa udamy się na lekcję muzealną, gdzie dowiemy się jak rozróżnić oryginał dzieła  od misternie zmalowanej podróbki. Zweryfikujemy dzieła w muzeum i zdobędziemy cenne poszlaki, które pozwolą nam złapać złodzieja! 

Po odzyskaniu skradzionej sztuki, odpoczynku i obiedzie czeka nas warsztat z kamuflażu! 

CZWARTEK – Szalony naukowiec i wybuchowa piana

Czwartkowy detektyw KOCHA naukę i szalone eksperymenty! Podczas konkursu na najlepszy eksperyment w czasie targów nauki w Poznaniu ktoś wsypał nieznaną substancję do wiadra naszykowanego do mycia podłogi! Doprowadziło to do wybuchu piany i rozproszenia uwagi publiczności i wynalazców! Kilka ich dzieł zniknęło, a kilka zostało zniszczonych przez pianę. Mamy kilku podejrzanych. Czy ich celem było przerwanie konkursu? A może któryś z wynalazków był im szczególnie potrzebny? Przesłuchamy wszystkich podejrzanych, sprawdzimy dowody i dojdziemy do sedna!

Po południu sami zabierzemy się za eksperymenty. Sprawdzimy jak zrobić lupę przy wykorzystaniu wody, jak zrobić mieszankę wybuchowej piany i jak wyglądają nasze dowody pod mikroskopem!

PIĄTEK – Zmieniacz czasu

W piątek poznamy osobliwego detektywa z zacięciem historycznym. Kocha nosić dziwne kapelusze z dawnych czasów i epok, nosi przy sobie zegarek, który podobno potrafi zwalniać czas i regularnie rozmawia ze swoim wymyślonym przyjacielem – Sir Hoots’em, który regularnie wtrąca swoje trzy grosze podczas prowadzenia śledztwa. 

Podczas piątkowego śledztwa zajmiemy się zagadką legendarnego zmieniacza czasu! Jedyną przeszkodą (i przy okazji wielką atrakcją) będzie odkrycie, że wczorajszy pienny incydent nie był odosobnionym przypadkiem….zabierzemy dzieci na PIANA PARTY! 

Prześlij zgłoszenie by zarezerwować termin

    Jaki termin Cię interesuje?

    Skąd wiesz o naszych warsztatach?

    Jeśli wybierasz więcej niż 1 termin, lub masz inne uwagi, wpisz je tutaj