Wakacyjne warsztaty językowo – przygodowe!

 • 5 dni warsztatów (pon – pt)
 • Dla dzieci 5 – 12 lat
 • Opieka w godzinach 7:30 – 17:00
 • Dwa tematy przewodnie do wyboru! “W królestwie legend – smoki, rycerze i księżniczki!” lub “Detektywistyczna piątka – zagadki i wielkie śledztwo”
 • Codzienna duża dawka ruchu, kreatywnej zabawy i języka obcego
 • Zapewniamy obiad i podwieczorek
 • Aktywności poprowadzą lektorki angielskiego i chińskiego
Zarezerwuj miejsce

Szukasz półkolonii w Poznaniu dla swojego dziecka?

Zapisz je na warsztaty przygodowo – językowe w Miłej! Pierwszy turnus startuje już 1 lipca. W tym roku przygotowaliśmy dwa tematy naszych warsztatów – ‘Detektywistyczna piątka – zagadki i wielkie śledztwo!” oraz “W królestwie legend – smoki, rycerze i księżniczki!”. Codziennie wyruszymy na nową przygodę, spędzimy czas na świeżym powietrzu oraz pouczymy się chińskiego i angielskiego – zupełnie przy okazji, zanurzeni w wirze zabawy!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Na wszystkie pytania odpowiadamy poniżej 🤗

Dostępne terminy:

Cennik

Jeden turnus: 699 zł

Możliwość rozłożenia płatności na 2 części

Pierwsza część 349 zł
Druga część 350 zł

Możliwość zapisania dziecka na pojedynczy dzień

150 zł
REZERWUJ MIEJSCE

Plan turnusu i dodatkowe informacje

Który temat wybrać?

Niezależnie od tematu codziennie wyruszymy na super przygodę, spędzimy dużo czasu na świeżym powietrzu oraz pouczymy się języków obcych, więc możesz kierować się odpowiednim dla Was terminem. Chyba, że Twoje dziecko marzy o byciu detektywem, albo KOCHA smoki – to wtedy wybór jest prosty 😄

Podczas turnusu w temacieDetektywistyczna piątka – zagadki i wielkie śledztwo” – będziemy tworzyć sprzęt potrzebny każdemu śledczemu, wskazówki będą rozłożone po całym mieście, a kluczem do rozwiązania zagadek będą najczęściej słówka po chińsku i angielsku, które poznaliśmy danego dnia. Tytułowa “piątka” nawiązuje do pięciu miejsc, pięciu postaci i pięciu wielkich zagadek. Nasze dni upłyną na tropieniu, główkowaniu i super zabawie! ✨🔍

Podczas turnusu w temacie “W królestwie legend – smoki, rycerze i księżniczki!” klimat zrobi się nieco bardziej magiczny i średniowieczny. Jedną z naszych misji będzie odnalezienie skradzionych smoczych jaj – zadanie, które będzie wymagało odwagi, szybkich kroków i pomyślunku nie od parady! Poznamy też postaci z dworu królewskiego, które nauczą nas super wyrażeń po angielsku i chińsku oraz wprowadzą nas w królewskie zwyczaje – dowiemy się do kogo mówi się “sir”, “madam”, czy “my lady”. Poznamy też nadwornego magika, który nauczy nas kilku zaklęć i sztuczek. Podczas warsztatów majsterkowicza i artystycznych przygotujemy berła, korony, rycerskie miecze, a do tego spróbujemy zbudować fortecę!

Każdy turnus będzie nieco różnił się od siebie, bo nasz program zmieniamy w miarę potrzeb, gdy poznajemy dzieci. Niektórzy potrzebują więcej zagadek językowych, niektórzy więcej ruchu, a niektórzy więcej sztuki.

Wyżywienie

Zapewniamy dwa posiłki dziennie – obiad serwowany koło 12:30 oraz podwieczorek. Jeżeli Twoje dziecko przyjedzie do nas bardzo wcześnie to dobrym pomysłem będzie spakowanie mu drugiego śniadania. Uwzględniamy alergie pokarmowe i preferencje żywieniowe. Zamówimy zdrowe jedzenie ze sprawdzonego cateringu. Podczas zgłoszenia dziecka dajcie nam proszę znać czy na półkoloniach gościmy małego wegetarianina, czy może dziecko z alergią na pewne składniki.

Godziny trwania warsztatów

Świetlica: 7:30 – 9:00.

Start aktywności – 9:00.

Koniec aktywności – 16:00.

Świetlica: 16:00 – 17:00.

Przykładowy dzień warsztatów

Świetlica: 7:30 – 9:00.

Start aktywności – 9:00.

Krótka lekcja języka obcego – 9:00 – 9:25.

Gra terenowa lub inna duża aktywność na zewnątrz – 9:30 – 11:45. Może być to szukanie rozłożonych wskazówek i zagadek po Poznaniu, gdzie wykonujemy niezapomnianie misje, szukamy ukrytych chińskich znaków, albo uciekamy przed drugą drużyną tworząc jak najciekawsze trasy. Np. w zeszłym roku rozwiązywaliśmy zagadki starożytnych cywilizacji z Nefretete u boku, a innego dnia szukaliśmy pirackiego skarbu! Najczęściej przemieszczamy się kilka przystanków komunikacją miejską by zwiedzić różne zakątki Poznania, ale zdarzyło nam się też podróżować poza granicę miasta! Podczas tego wyjścia mamy też przerwę na zjedzenie drugiego śniadania.

Obiad + odpoczynek – 12:00 – 13:00

Warsztat artystyczny, kulinarny lub warsztat majsterkowicza – 13:00 – 14:30 – może być to robienie instrumentu muzycznego, miecza, czy wyklejanie królewskiej korony. Podczas takiego warsztatu mamy kilka opcji do wyboru ze względu na różnicę w szybkości pracy dzieci.

Podwieczorek – 14:00

Gry i quizy językowe – 14:30 – 15:00

Wyjście na plac zabaw lub pobliską polanę – 15:00 – 16:00. W plenerze z chętnymi dalej gramy w gry językowe, lub zabieramy się za kolejny projekt artystyczny, a z tymi którzy potrzebują się wybiegać zapewniamy przestrzeń do zabawy.

Koniec aktywności – 16:00. Świetlica: 16:00 – 17:00.

Języki obce

Będziemy mówić do dzieci jak najwięcej po angielsku, tak by mogły zrozumieć wszystko z kontekstu i miały szansę na osłuchanie się z językiem. Każda z lektorek mówi też oczywiście po polsku, więc nie musisz obawiać się, że Twoje dziecko nie będzie nic rozumiało. Na co dzień uczymy języków obcych i wiemy co zrobić, by dzieci nie czuły się zagubione w takich sytuacjach 🥰

Nowe słownictwo zarówno z chińskiego, jak i z angielskiego najczęściej będziemy poznawać zaraz po porannej świetlicy lub obiedzie, tak by były na świeżo w dziecięcych głowach, gdy wyruszymy na naszą jedną z wielu przygód i gier terenowych, gdzie wskazówki lubią być pisane w języku obcym. 

Zarezerwuj miejsce

Gdzie odbywają się warsztaty?

Dzień zaczynamy w naszej szkole na Tylnym Chwaliszewie 8/U2. W ciągu dnia brykamy w okolicy na świeżym powietrzu.

Co robicie w świetlicy?

Zawsze patrzymy na poziom energii dzieci. 5-latek po dniu pełnym wrażeń czasami najszczęśliwszy będzie, gdy pokoloruje obrazek, a 10-latek może będzie miał ochotę na więcej chińskich znaków, lub grę planszową? W świetlicy pozwalamy dzieciom zwyczajnie się pobawić i odpocząć na własnych warunkach, a jeżeli tylko mają siły i ochotę to jesteśmy na miejscu by wspólnie wykonać prace plastyczne, pograć i pouczyć się języków.

Czy mogę odebrać dziecko przed 16.00?

16.00 i później jest najbezpieczniejsza, dlatego że część dnia spędzamy poza szkołą. Jeżeli już z góry wiecie, że potrzebujecie wpaść po dziecko wcześniej, to dajcie nam proszę znać – skontaktujemy się w okolicy godziny planowanego odbioru, by poinformować Was, gdzie aktualnie jesteśmy.

W jaki sposób się zapisać?

Prześlij formularz zgłoszeniowy na dole strony wybierając odpowiedni turnus lub zadzwoń na: 790 383 133.

Po pierwszym kontakcie wyślemy do Ciebie mailowo dane do przelewu. By skutecznie zarezerwować miejsce należy opłacić co najmniej pierwszą część. Drugą część opłaty wpłacamy na około trzy tygodnie przed rozpoczęciem turnusu.

Prześlemy też do Ciebie formularz z prośbą o uzupełnienie informacji jak alergie dziecka, czy specjalne wymagania dietetyczne.

Zapisy na pojedyncze dni

Jeżeli na danym turnusie są dostępne miejsca, można zapisać dziecko na pojedyncze dni warsztatów.

Należy nam to zgłosić najpóźniej 7 dni przed wybranym turnusem, za pomocą formularza lub telefonicznie.

REZERWUJ MIEJSCE

Tak bawiliśmy się w zeszłym roku

Chcesz by Twoje dziecko spędziło dobrze czas w wakacje?

Zapisz je na przygodowo – językowe półkolonie 2024 w Poznaniu!

+48 790 383 133

Możesz zadzwonić, napisać lub wypełnić poniższy formularz i zarezerwować miejsce na warsztatach.

  Jaki termin Cię interesuje?

  Skąd wiesz o naszych warsztatach?

  Jeśli wybierasz więcej niż 1 termin, lub masz inne uwagi, wpisz je tutaj


  Regulamin warsztatów

  Uczniowie o nas

  Córka chodziła na półkolonie w lipcu 2022r. Była zachwycona, zaczęła fascynować się językami obcymi oraz kulturą Singapuru. Panie bardzo pomocne, potrafią zainteresować dziecko.

  – Kasia

  Miła Szkoła to szkoła miła nie tylko z nazwy. Półkolonie językowe były fantastyczne. Bogaty program zajęć, kreatywne zabawy, spora dawka wiedzy o współczesnym świecie. Dzieci po każdym dniu przychodziły do domu pełne dobrych emocji, z pracami plastycznymi pod pachą, a nawet malowidłami na rękach.

  Panie nauczycielki stworzyły świetne wakacje w mieście. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego dziecka, każdy uczestnik poczuł się ważny i wyjątkowy. Atmosfera pełna radości i szacunku sprzyjała nauce języka angielskiego i chińskiego.

  Dziękuję! Miła szkoło, Wasza praca ma sens! W Was nadzieja na fajną edukację. ~Monika

  To był wspaniały czas Miła Szkoła Językowa Poznań ❤️ Rozpalacie entuzjazm i budujecie marzenia u tych naszych młodych ludzi. Nie pozostało nam nic innego jak szykować się na podbój Singapuru 😉😄

  Dziekujemy!
  – Agata

  Masz dodatkowe pytania?

  Zawsze możesz do nas zadzwonić lub napisać na messengerze

  +48 790 383 133

  KONTAKT

  Twoje dziecko:

  • zanurzy się w angielskim;
  • wyszaleje się na świeżym powietrzu;
  • spędzi ciekawie wakacje w mieście;
  • nauczy się wielu chińskich znaków i wyrażeń;
  • pozna fascynujące tradycje kultury z całego świata;
  • przeżyje niezapomniane przygody;.

  Chcesz zapisać swoje dziecko na wakacyjne warsztaty w Miłej? 

  Rezerwuj miejsce