Czy dzieci również mogą uczyć się chińskiego online? – to jedno z pytań, które ostatnio najczęściej wpada do naszej skrzynki odbiorczej. 

Jasne, że mogą! Na indywidualne zajęcia zapisują się nawet przedszkolaki, a do grupowych dołączają już zerówkowicze. Przy grupowych zajęciach ważne jest by dziecko radziło sobie całkiem nieźle z pisaniem i czytaniem po polsku, między innymi by mogło ze spokojem odnaleźć się w podręczniku i brać udział we wszystkich wspólnych grach!

Jaki wiek jest najlepszy do rozpoczęcia nauki chińskiego online?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, dlatego że każde dziecko rozwija się w trochę innym tempie. Za to możemy bezpiecznie przyjąć, że dziecko około 7 roku życia będzie już gotowe na zajęcia tego typu. Mamy też młodszych uczniów, ale w przypadku maluchów warto wcześniej umówić się na lekcję próbną by sprawdzić jak się skupiają i angażują. Czasami okazuje się, że wystarczy odczekać pół roku i maluch jest już gotowy do rozpoczęcia przygody z chińskim. 🙂 

W jakim stopniu dziecko powinno znać się na komputerze?

Podstawy w zupełności wystarczą. Przed lekcją wystarczy upewnić się czy dziecko wie co to jest: link, okno, przeglądarka, odświeżanie strony oraz chat. Powinno umieć też posługiwać się myszką. 

 

Jak wyglądają lekcje chińskiego?

Podczas zajęć korzystamy z autorskiego programu Miłej “Chińska Akademia Smoczej Magii”. Dzieci poznają przygody smoczej ferajny ucząc się nowych wyrażeń i znaków. Każda lekcja uzupełniana jest o piosenki, gry i zabawy, które na długo zostają w pamięci. 🙂

Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się na przyjaznej platformie, do obsługi której wystarczy przeglądarka Google Chrome lub Mozilla Firefox, nazywa się “Whereby”. Link do zalogowania się przesyłamy w mailu przed pierwszymi zajęciami i jest niezmienny aż do końca semestru. 

Kiedy otwieracie nowe grupy?

Najnowszą otwieramy w marcu! Do wiosennej grupy zapisują się dzieci w wieku 7-10 lat. Zazwyczaj najwięcej grup powstaje jesienią, ale warto zawsze zapytać, czy czasami nie szykuje nam się kolejna. 

Skąd wezmę podręcznik?

Podręcznik i inne materiały są w cenie kursu. Przesyłamy je paczkomatem lub pocztą po opłaceniu przesyłki. Twoje dziecko dostanie od nas materiały, które starczą na dwa semestry, więc nie będzie potrzeby dodrukowywania niczego w domu.  Oprócz podręcznika dostaniecie też dostęp do powtórkowej aplikacji Quizlet, gdzie regularnie będą pojawiać się zestawy do treningu słówek.

 

 

Czy można umówić się na lekcję próbną?

Pewnie! Zostaw nam swoją dostępność, a my z przyjemnością przeprowadzimy darmową lekcję, po której ze spokojem podejmiecie decyzję.

Co dziecko umie po roku nauki?

Wszystko zależy od poziomu zaangażowania małego kursanta. Zdarzają się przypadki, gdzie dzieciaki wręcz oddychają chińskim i uczą się poza lekcjami na własną rękę wyszukując nowych słówek i piosenek. Dziecko, które uczy się  z nami raz w tygodniu, a do tego chociaż raz po każdych zajęciach powtarza w domu poprzez słuchanie piosenek i używanie quizleta zazwyczaj umie się przedstawić, zna liczby, części ciała, kolory, narodowości, wyrażenia jak “usiądź”, “podejdź”, “klaśnij”, codzienne czynności, członków rodziny, nazwy zwierząt leśnych i morskich, pierwsze produkty spożywcze. Wie jak powiedzieć ile ma lat, co lubi, a co potrafi. Radzi sobie też fajnie ze znakami. Potrafi je odwzorowywać, rozpoznaje liczby, kolory i kształty natury, a do tego umie napisać część słów z pamięci (dla przypomnienia tak wyglądają przykładowe chińskie krzaki: 我,木,是,妈妈,家人).

Jak się zapisać na kurs?

Można przez naszą stronę, gdzie znajdziesz formularz kontaktowy albo możesz wysłać do nas wiadomość na Facebooku, czy zadzwonić.

W razie jakichkolwiek pytań daj znać! Chętnie pomożemy.Kontakt

kontakt@milaszkolajezykowa.pl
+48 790 383 133

Adres szkoły

Miła Szkoła Językowa

ul. Tylne Chwaliszewo 8/U2

61-103, Poznań

Social Media