Cześć! Zebraliśmy kilka najczęściej zadawanych pytań dotyczących naszych warsztatów letnich w poniższym wpisie. Gdy pojawią się kolejne będziemy go regularnie aktualizować. Jeżeli jeszcze coś Cię zastanawia – pytaj śmiało!  

Czy już wiadomo czy wszystkie turnusy półkolonii się odbędą?

Odbędą się! Na każdy turnus zapisało się już niezbędne minimum osób i możecie czuć się bezpiecznie ze swoim wyborem.

Czy są jeszcze wolne miejsca?

Tak, są. Aktualnie (stan z 12 maja) mamy na każdym turnusie po kilka miejsc. W niektórych zostało 6, w niektórych 5, a w jednym nawet 8 miejsc. 🤗

Czy można zapisać dziecko na więcej niż jeden turnus?

Można! Twoje dziecko jak najbardziej może uczestniczyć w kilku turnusach półkolonii. Od poniedziałku do piątku każdy dzień jest inny, więc nawet jeżeli formuła będzie powtarzalna pod kątem zabaw – poniedziałkowe podchody, sala zabaw we wtorek, piątkowe kung-fu itp. to będzie to w takim odstępie czasu, że dziecko nudzić się nie będzie. Zwłaszcza, że zadania językowe przygotowujemy pod różne poziomy zaawansowania, a wszystkie aktywności manualne i artystyczne dostosowujemy do indywidualnego tempa – dlatego wyborów aktywności będzie zdecydowanie sporo, nawet przy kilku turnusach.

Kto będzie opiekować się dziećmi?

W zależności od turnusu skład będzie się nieco zmieniał, ale będą to dziewczyny z naszej regularnej Miłej Ekipy.

Na każdym turnusie spotkacie Zuzę – założycielkę szkoły i nauczycielkę chińskiego, oraz zamiennie:

Gabę, Jagodę, Natalię i Martę – nauczycielki chińskiego i angielskiego.

 

Moje dziecko nie mówi po angielsku, ani po chińsku – poradzi sobie?

Poradzi. Podczas zajęć również używamy głównie języka obcego, ale gdy jest potrzeba by coś dokładniej wyjaśnić przechodzimy na język polski. Dzieci przez większość czasu nie mają problemu z tym, gdy mówimy w innym języku, zwłaszcza, że komunikaty podpieramy odpowiednimi gestami i mimiką.

Moje dziecko zna już nieźle chiński/angielski – nie będzie się nudziło?

Nie ma opcji! Cały dzień to przeróżne przygody i aktywności dodatkowo przyprawione chińskim i angielskim. To doskonały moment by dziecko mogło zanurzyć się w języku i otworzyć się na doświadczanie go w naturalnym kontekście. Podczas gier i zabaw typowo językowych będziemy dzielić dzieci na grupy, lub przydzielać zadania dostosowane do wieku i umiejętności. Zawsze chcemy by było fajnie, produktywnie i rozwijająco!

Czy mogę zapisać czterolatka, mimo, że półkolonie są od lat 5?

To zależy – od dziecka oczywiście. 😀 Są przedszkolaki, które wyjeżdżają na kolonie na dwa tygodnie i są zadowolone z takiego stanu rzeczy, a są przedszkolaki, które potrzebują jeszcze chwili zanim zostaną na cały dzień w nowym miejscu. Jeżeli Twoje dziecko chodzi do przedszkola, bądź bywało już na innych warsztatach, a może po prostu lubi nowe doświadczenia, czy zwyczajnie na poziomie intuicji czujesz, że będzie zadowolone – to zapisuj śmiało! Na ten moment będziemy na jednym z turnusów gościć rezolutną czteroipółlatkę. Pięciolatków i sześciolatków będzie naprawdę sporo. Jeżeli się wahasz czy to już odpowiednia pora, to zawsze możesz umówić się z nami na pojedynczą lekcję grupową. W ten sposób będziesz mieć szansę zauważyć jak dziecko czuje się u nas w szkole, a my szczerze powiemy jak to widzimy – w końcu zawsze możemy spotkać się za rok!

Gdzie odbywają się półkolonie?

Dzień zaczynamy w naszej szkole na Wołkowyskiej 17/3. W ciągu dnia brykamy w okolicy, głównie na świeżym powietrzu. Odwiedzimy między innymi salę zabaw Leader i park przy jeziorze Malta.

O której dziecko powinno przyjechać do szkoły?

Świetlicę otwieramy o 7:30, ale część warsztatową rozpoczynamy o godzinie 9:00, dlatego dobrze byłoby żeby dzieciaczki dojechały nie wcześniej niż o 7:30 i nie później niż o 9:00 😉

Co robicie w świetlicy?

Zawsze patrzymy na poziom energii dzieci. 5-latek po dniu pełnym wrażeń czasami najszczęśliwszy będzie, gdy pokoloruje obrazek, a 10-latek może będzie miał ochotę na więcej chińskich znaków, lub grę planszową? W świetlicy pozwalamy dzieciom zwyczajnie się pobawić i odpocząć na własnych warunkach, a jeżeli tylko mają siły i ochotę to jesteśmy na miejscu by wspólnie wykonać prace plastyczne, pograć i pouczyć się języków.

Czy mogę odebrać dziecko przed 16.00?

Pewnie! 16.00 i później jest najbezpieczniejsza, dlatego że część dnia spędzamy poza szkołą, ale odbiór we wcześniejszych godzinach również jest możliwy. Jeżeli już z góry wiecie, że potrzebujecie/chcecie wpaść po dziecko wcześniej, to dajcie nam proszę znać – skontaktujemy się w okolicy godziny planowanego odbioru, by poinformować Was, gdzie aktualnie jesteśmy.

Co będzie do jedzenia?

Zapewniamy dwa posiłki dziennie – dwudaniowy obiad serwowany koło 12:30 oraz podwieczorek. Jeżeli Twoje dziecko przyjedzie do nas bardzo wcześnie to dobrym pomysłem będzie spakowanie mu drugiego śniadania. Uwzględniamy alergie pokarmowe i preferencje żywieniowe. Zamówimy zdrowe jedzenie ze sprawdzonego cateringu. Podczas zgłoszenia dziecka dajcie nam proszę znać czy na półkoloniach gościmy małego wegetarianina, czy może dziecko z alergią na pewne składniki.

A co jeżeli moje dziecko się rozchoruje i nie będzie mogło wziąć udziału w opłaconym turnusie? 

Jeżeli  z powodu choroby nie będzie mogło wziąć udziału w opłaconym turnusie, to jeśli tylko będzie taka możliwość przepiszemy Twoje dziecko na inny turnus. Jeżeli nie będzie takiej możliwości – zwrócimy Ci połowę wpłaconej kwoty. Czasowa nieobecność – tzn. opuszczenie wybranych dni turnusu nie uprawnia do zwrotu wpłaconej kwoty.

Czy dziecko będzie ubezpieczone?

Tak, dziecko zostanie objęte ubezpieczeniem. Nie jest dodatkowo płatne.

Chcesz zapoznać się z programem półkolonii?

Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz tutaj: https://milaszkolajezykowa.pl/warsztaty/

Masz jeszcze jakieś pytania? ✨

Daj znać!