Powoli szykujemy się do przeprowadzki – do większej, bardziej nowoczesnej szkoły. Takiej, gdzie będziemy mogli przyjąć wszystkich chętnych uczniów i spokojnie rozwijać się przez lata! Jesteśmy szalenie podekscytowani tym, że będziemy mogli zaprosić Was do nowego miejsca jeszcze w tym roku. ❤️ We wpisie wyjaśniamy dokąd i kiedy się przeprowadzamy. 🏫

 

Dlaczego się przeprowadzacie?

Złożyło się na to wiele czynników. Przede wszystkim w aktualnej szkole kończy nam się miejsce. Już od dłuższego czasu w niektóre dni tygodnia nie jesteśmy w stanie otworzyć nowych grup ze względu na to, że brakuje nam klas. Do tego słuchamy Was i wiemy, że coraz trudniej jest zaparkować przy szkole ze względu na stawiane nowe bloki, a dojazd komunikacją miejską nigdy nie był zbyt dobry. Z tych względów przy szukaniu nowej lokalizacji najważniejsze były dla nas dodatkowe pomieszczenia, łatwy dojazd oraz możliwość utrzymania naszego Miłego klimatu! ✨

Kiedy się przeprowadzacie?

Pod koniec października lub na początku listopada 2022. Możecie trzymać kciuki za terminową przeprowadzkę!

Jaki będzie Wasz nowy adres?

Nowa Miła mieści się przy urokliwym Tylnym Chwaliszewie 8/U2. Przy rzece, tuż obok Kontenerów, z widokiem na Katedrę stojącej po drugiej stronie Warty.

Czy to daleko od aktualnego adresu szkoły?

Niedaleko. Jeżeli wybierzesz przejazd samochodem to jest to około 10 minut spod bramy naszego aktualnego adresu. Jeśli wybierzesz komunikację miejską to przejazd z najbliższego przystanku – ‘Osiedla Tysiąclecia’ do przystanku ‘Katedra’ również trwa 10 minut.

 

Jak tam dojechać?

  • Komunikacją miejską na przystanki: Katedra, Małe Garbary lub Wielka.
  • Samochodem – zaparkować będzie można na parkingu buforowym za jedyne 3 zł/h ❤️ Obok znajduje się też parking prywatny i strefa parkowania.
  • Rowerkiem!

A nie będzie korków? 

Testujemy trasę na Tylne Chwaliszewo od kilku dobrych miesięcy, o różnych porach dnia i nocy. Nie zauważyliśmy, żeby tworzyły się tam korki. Era remontów w okolicy Małych Garbar na szczęście minęła i w jedyny korek jaki wpadliśmy przydarzył się na Śródce, gdy był wypadek samochodowy.

Spójrz na poniższą mapkę, żeby zobaczyć, gdzie dokładnie się przeprowadzamy!

Czy w nowej lokalizacji też będzie MIŁO?

Najmilej! Zabieramy ze sobą rośliny, spokojne kolory, pyszną kawę, naszych lektorów i Was oczywiście! Do tego ocieplimy przestrzeń drewnem, zadbamy o wygodną poczekalnię i praktyczne rozwiązania, tak by z przyjemnością móc nas odwiedzić.

Co z parkingiem?

Jest sporo opcji. Tak jak wspominaliśmy wyżej możesz np. użyć parkingu buforowego, który jest oddalony około 150 m od naszej szkoły. Cena postoju to jedyne 3zł za godzinę, a miejsce znajdziesz bez problemu, bo jest tam do dyspozycji 300 miejsc postojowych 😍 Tak wygląda wjazd:

Możesz też zaparkować w strefie parkowania lub na prywatnym parkingu, gdzie postój kosztuje 5 zł za godzinę.

A czy jest miejsce, gdzie mogę zatrzymać się na chwilę?

Tak! Główne wejście do Miłej to spokojna uliczka, możesz zatrzymać się tuż przed wejściem, poczekać aż dziecko wejdzie do środka, a następnie zawrócić i jechać zająć się swoimi sprawami 🙂

Jakieś pytania?

Śmiało! Chętnie na nie odpowiemy. !