Cześć! Zastanawiasz się nad wyborem odpowiednich półkolonii zimowych dla swojego dziecka? Zebraliśmy kilka najczęściej zadawanych pytań dotyczących naszych warsztatów przygodowo-językowych w poniższym wpisie. Gdy pojawią się kolejne będziemy go regularnie aktualizować. Jeżeli jeszcze coś Cię zastanawia – pytaj śmiało!  

Co zaplanowaliście na zimową edycję warsztatów?

Motywem przewodnim są podróże, przygody i języki obce. Tym razem ruszamy w mroźne zakątki świata – przybijemy piątkę pingwinom, poszukamy islandzkich elfów, sprawdzimy co słychać w Harbinie i dowiemy się jak żyje się na Arktyce! Podczas przygotowywania aktywności dla dzieci codziennie inspirujemy się innym miejscem na ziemi. Każdy dzień zaczynamy od krótkiej lekcji chińskiego, a w ciągu dnia nasze przygody zawsze kręcą się wokół języka angielskiego. Podczas podchodów, czy poszukiwania skarbów można poznać mnóstwo nowych wyrażeń, jak i ciekawostek z całego świata. ❤️

Czy są jeszcze wolne miejsca?

Tak, są. Aktualnie mamy na każdym turnusie po kilka miejsc. 🤗

Czy można zapisać dziecko na oba turnusy?

Można! Twoje dziecko jak najbardziej może uczestniczyć obu turnusach półkolonii. Od poniedziałku do piątku każdy dzień jest inny, więc nawet jeżeli formuła będzie powtarzalna pod kątem zabaw – poniedziałkowe poszukiwanie elfów, czy środowe scavenger hunt, to będzie to w takim odstępie czasu, że dziecko nudzić się nie będzie. Zwłaszcza, że zadania językowe przygotowujemy pod różne poziomy zaawansowania, a wszystkie aktywności manualne i artystyczne dostosowujemy do indywidualnego tempa – dlatego wyborów aktywności będzie zdecydowanie sporo, nawet przy obu turnusach. 

 

 

Jaka jest cena jednego turnusu?

Wydłużyliśmy promocję do 27 grudnia i do tego momentu cena jednego turnusu to 520 zł. Później obowiązująca cena to 580 zł.  Wpłaty można dokonać z góry za całość, lub w dwóch częściach w odstępach czasowych.

  • przy cenie 520 zł  – najpierw zaliczka 220 zł, a na dwa tygodnie przed turnusem 300 zł.
  • przy cenie 580 zł – najpierw zaliczka 260 zł, a na dwa tygodnie przed turnusem 320 zł.

Kto będzie opiekować się dziećmi?

W zależności od turnusu skład będzie się nieco zmieniał, ale będą to dziewczyny z naszej regularnej Miłej Ekipy.

Na każdym turnusie spotkacie Zuzę – założycielkę szkoły i nauczycielkę chińskiego, oraz zamiennie:

Gabę, Martę, Jagodę i Basię – nauczycielki chińskiego i angielskiego.

 

Moje dziecko nie mówi po angielsku, ani po chińsku – poradzi sobie?

Poradzi. Podczas zajęć również używamy głównie języka obcego, ale gdy jest potrzeba by coś dokładniej wyjaśnić przechodzimy na język polski. Dzieci przez większość czasu nie mają problemu z tym, gdy mówimy w innym języku, zwłaszcza, że komunikaty podpieramy odpowiednimi gestami i mimiką.

Moje dziecko zna już nieźle chiński/angielski – nie będzie się nudziło?

Nie ma opcji! Cały dzień to przeróżne przygody i aktywności dodatkowo przyprawione chińskim i angielskim. To doskonały moment by dziecko mogło zanurzyć się w języku i otworzyć się na doświadczanie go w naturalnym kontekście. Podczas gier i zabaw typowo językowych będziemy dzielić dzieci na grupy, lub przydzielać zadania dostosowane do wieku i umiejętności. Zawsze chcemy by było fajnie, produktywnie i rozwijająco!

Czy mogę zapisać czterolatka, mimo, że półkolonie są od lat 5?

To zależy – od dziecka oczywiście. 😀 Są przedszkolaki, które wyjeżdżają na kolonie na dwa tygodnie i są zadowolone z takiego stanu rzeczy, a są przedszkolaki, które potrzebują jeszcze chwili zanim zostaną na cały dzień w nowym miejscu. Jeżeli Twoje dziecko chodzi do przedszkola, bądź bywało już na innych warsztatach, a może po prostu lubi nowe doświadczenia, czy zwyczajnie na poziomie intuicji czujesz, że będzie zadowolone – to zapisuj śmiało! Jeżeli się wahasz czy to już odpowiednia pora, to zawsze możesz umówić się z nami na pojedynczą lekcję grupową. W ten sposób będziesz mieć szansę zauważyć jak dziecko czuje się u nas w szkole, a my szczerze powiemy jak to widzimy – w końcu zawsze możemy spotkać się za rok!

Gdzie odbywają się półkolonie?

Dzień zaczynamy w naszej szkole na Tylnym Chwaliszewie 8/U2. W ciągu dnia brykamy również w okolicy, głównie na świeżym powietrzu.

O której dziecko powinno przyjechać do szkoły?

Świetlicę otwieramy o 7:30, ale część warsztatową rozpoczynamy o godzinie 9:00, dlatego dobrze byłoby żeby dzieciaczki dojechały nie wcześniej niż o 7:30 i nie później niż o 9:00 😉

Co robicie w świetlicy?

Zawsze patrzymy na poziom energii dzieci. 5-latek po dniu pełnym wrażeń czasami najszczęśliwszy będzie, gdy pokoloruje obrazek, a 10-latek może będzie miał ochotę na więcej chińskich znaków, lub grę planszową? W świetlicy pozwalamy dzieciom zwyczajnie się pobawić i odpocząć na własnych warunkach, a jeżeli tylko mają siły i ochotę to jesteśmy na miejscu by wspólnie wykonać prace plastyczne, pograć i pouczyć się języków.

 

Czy mogę odebrać dziecko przed 16.00?

Pewnie! 16.00 i później jest najbezpieczniejsza, dlatego że część dnia spędzamy poza szkołą, ale odbiór we wcześniejszych godzinach również jest możliwy. Jeżeli już z góry wiecie, że potrzebujecie/chcecie wpaść po dziecko wcześniej, to dajcie nam proszę znać – skontaktujemy się w okolicy godziny planowanego odbioru, by poinformować Was, gdzie aktualnie jesteśmy.

Co będzie do jedzenia?

Zapewniamy dwa posiłki dziennie – dwudaniowy obiad serwowany koło 12:30 oraz podwieczorek. Jeżeli Twoje dziecko przyjedzie do nas bardzo wcześnie to dobrym pomysłem będzie spakowanie mu drugiego śniadania. Uwzględniamy alergie pokarmowe i preferencje żywieniowe. Zamówimy zdrowe jedzenie ze sprawdzonego cateringu. Podczas zgłoszenia dziecka dajcie nam proszę znać czy na półkoloniach gościmy małego wegetarianina, czy może dziecko z alergią na pewne składniki.

A co jeżeli moje dziecko się rozchoruje i nie będzie mogło wziąć udziału w opłaconym turnusie? 

Jeżeli  z powodu choroby nie będzie mogło wziąć udziału w opłaconym turnusie, to jeśli tylko będzie taka możliwość przepiszemy Twoje dziecko na kolejny turnus. Jeżeli nie będzie takiej możliwości – zwrócimy Ci połowę wpłaconej kwoty o ile nieobecność zgłosisz nam najpóźniej do trzech dni przed rozpoczęciem turnusu. Czasowa nieobecność – tzn. opuszczenie wybranych dni turnusu nie uprawnia do zwrotu wpłaconej kwoty.

Czy dziecko będzie ubezpieczone?

Tak, dziecko zostanie objęte ubezpieczeniem. Nie jest dodatkowo płatne.

Chcesz zapoznać się z programem półkolonii?

Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz tutaj: https://milaszkolajezykowa.pl/ferie-zimowe/

Masz jeszcze jakieś pytania? ✨

Daj znać!