Planujesz już wyjazd na wakacje? Jeśli marzy Ci się słonko i relaks, to pewnie co jakiś czas odpalasz przeglądarkę lotów i zastanawiasz się co wybrać w tym roku – góry, czy morze? Albo…Jedno i drugie?  Przy okazji wyboru noclegu przypominamy kilka użytecznych fraz, które mogą przydać Ci się podczas Twojego urlopu!

Zacznijmy od rezerwacji pokoju hotelowego. Zarazerwować to po angielsku ‘book‘. Czyli Chciałbym zarezerwować pokój … to ‘I would like to book a room…’

Możemy też zapytać:

‘Do you have any rooms available?‘ – Czy macie jakieś wolne pokoje? ‘Single room’ to pokój jednoosobowy, a ‘double room’ – dwuosobowy.

‘I would like to book a double room.’ – Chciałabym zarezerwować pokój dwuosobowy.

Warto też spytać o godziny zameldowania i wymeldowania – ‘What time is check – in?‘ – O której można się zameldować? oraz ‘What time is check-out?‘ – O której trzeba się wymeldować?.

Może nas interesować też restauracja hotelowa – ‘Is there a restaurant in the hotel?’ – Czy w hotelu jest restauracja? ‘ Is breakfast included?’ – Czy śniadanie jest wliczone w cenę?

No dobrze, a o której serwowane jest to śniadanie? ‘When is breakfast served?’ – Mogą Wam odpowiedzieć: ‘We serve breakfast from 7 to 9 a.m.’ – Podajemy śniadanie od 7 do 9 rano.

W ciepłym klimacie przyda nam się pytanie o klimatyzację – ‘Do all the rooms have air -conditioning?‘ – Czy wszystkie pokoje mają klimatyzację?

A w końcu – pytania o wifi hotelowe‘Is there free WIFI?’ – Czy jest darmowe wi-fi? oraz ‘Do I need a WIFI password?’ – Czy potrzebuję hasła do wi-fi?

Znając tych parę zdań, jesteście już przygotowani na pierwszą rozmowę w zagranicznym hotelu. Trzymamy kciuki! Na pewno sobie poradzicie. Bye! ❤️

 

Słowniczek:

I would like to book a room… – Chciałbym zarezerwować pokój …

What time is check-in? – O której można się zameldować?

What time is check-out? – O której trzeba się wymeldować?

Is there a restaurant in the hotel? – Czy w hotelu jest restauracja?

When is breakfast served? – O której serwowane jest śniadanie?

Is there free WIFI? – Czy jest darmowe wi-fi?