Cze艣膰! Zebrali艣my kilka najcz臋艣ciej zadawanych pyta艅 dotycz膮cych naszych warsztat贸w letnich 2023 w poni偶szym wpisie. Gdy pojawi膮 si臋 kolejne b臋dziemy go regularnie aktualizowa膰. Je偶eli jeszcze co艣 Ci臋 zastanawia – pytaj 艣mia艂o!聽聽

Czy s膮 jeszcze wolne miejsca?

Tak, s膮. Aktualnie (stan z 21 maja) mamy na ka偶dym turnusie po kilka miejsc. W niekt贸rych zosta艂o 6, w niekt贸rych 5, a w jednym nawet 8 miejsc. 馃

 

Czy mo偶na zapisa膰 dziecko na wi臋cej ni偶 jeden turnus?

Mo偶na! Twoje dziecko jak najbardziej mo偶e uczestniczy膰 w kilku turnusach p贸艂kolonii. Od poniedzia艂ku do pi膮tku ka偶dy dzie艅 jest inny, wi臋c nawet je偶eli formu艂a b臋dzie powtarzalna pod k膮tem zabaw – poniedzia艂kowa gra terenowa, eksperymenty naukowe we wtorek, czy zagadki archeologiczne w pi膮tek to b臋dzie to w takim odst臋pie czasu, 偶e dziecko nudzi膰 si臋 nie b臋dzie. Zw艂aszcza, 偶e zadania j臋zykowe przygotowujemy pod r贸偶ne poziomy zaawansowania, a wszystkie aktywno艣ci manualne i artystyczne dostosowujemy do indywidualnego tempa – dlatego wybor贸w aktywno艣ci b臋dzie zdecydowanie sporo, nawet przy kilku turnusach.

Kt贸ry temat p贸艂kolonii wybra膰?

Zar贸wno “Podr贸偶 dooko艂a 艣wiata” jak i “Zagadki Staro偶ytnych Krain” powinny przypa艣膰 Twojemu dziecku tak samu do gustu, dlatego, 偶e g艂贸wny zamys艂 jest taki sam. Niezale偶nie od tematu przewodniego codziennie wyruszamy na now膮 przygod臋, uczymy si臋 ciekawostek o kulturach z ca艂ego 艣wiata, rozwi膮zujemy zagadki, sp臋dzamy du偶o czasu na zewn膮trz i oczywi艣cie trenujemy j臋zyki obce.聽 Dlatego wybierz dogodny dla siebie termin, a my ju偶 zajmiemy si臋 tym, 偶eby Twoje dziecko sp臋dzi艂o super wakacje niezale偶nie od wyboru tematu p贸艂kolonii. 馃

Czy realizujecie wszystkie aktywno艣ci wpisane w plan dnia?

Mamy zaplanowane zdecydowanie wi臋cej ni偶 jeste艣my w stanie zrobi膰 w ci膮gu jednego dnia. Lubimy mie膰 plan B i wiele alternatyw, kt贸re pozwalaj膮 nam podchodzi膰 elastycznie do potrzeb grupy, kt贸r膮 mamy pod opiek膮. Patrzymy na pogod臋, ilo艣膰 czasu, poziom energii dzieci i ich zainteresowanie danym tematem. Chcemy 偶eby dzieci mia艂y jak najwspanialsze wakacje, wi臋c nie b臋dziemy realizowa膰 aktywno艣ci, na kt贸re nie maj膮 w danym momencie si艂y. Zawsze mo偶emy spr贸bowa膰 przeprowadzi膰 je kolejnego dnia, albo spr贸bowa膰 zrealizowa膰 je w mniejszym wymiarze. 馃 Za to mo偶esz mie膰 pewno艣膰, 偶e te najbardziej niezapomniane aktywno艣ci na pewno znajd膮 miejsce w planie ka偶dego dnia oraz, 偶e zrealizujemy nasze g艂贸wne za艂o偶enie – b臋d膮 przygody, super atmosfera, j臋zyki obce, du偶o ruchu na 艣wie偶ym powietrzu, ale te偶 czas na odpoczynek i swobodn膮 zabaw臋.

Kto b臋dzie opiekowa膰 si臋 dzie膰mi?

W zale偶no艣ci od turnusu sk艂ad b臋dzie si臋 nieco zmienia艂, ale b臋d膮 to dziewczyny z naszej regularnej Mi艂ej Ekipy – nauczycielki chi艅skiego i angielskiego: Zuza, Jagoda, Marta, Gaba, Kalina.

Moje dziecko nie m贸wi po angielsku, ani po chi艅sku – poradzi sobie?

Poradzi. Podczas zaj臋膰 r贸wnie偶 u偶ywamy g艂贸wnie j臋zyka obcego, ale gdy jest potrzeba by co艣 dok艂adniej wyja艣ni膰 przechodzimy na j臋zyk polski. Dzieci przez wi臋kszo艣膰 czasu nie maj膮 problemu z tym, gdy m贸wimy w innym j臋zyku, zw艂aszcza, 偶e komunikaty podpieramy odpowiednimi gestami i mimik膮.

Moje dziecko zna ju偶 nie藕le chi艅ski/angielski – nie b臋dzie si臋 nudzi艂o?

Nie ma opcji! Ca艂y dzie艅 to przer贸偶ne przygody i aktywno艣ci dodatkowo przyprawione chi艅skim i angielskim. To doskona艂y moment by dziecko mog艂o zanurzy膰 si臋 w j臋zyku i otworzy膰 si臋 na do艣wiadczanie go w naturalnym kontek艣cie. Podczas gier i zabaw typowo j臋zykowych b臋dziemy dzieli膰 dzieci na grupy, lub przydziela膰 zadania dostosowane do wieku i umiej臋tno艣ci. Zawsze chcemy by by艂o fajnie, produktywnie i rozwijaj膮co!

Czy mog臋 zapisa膰 czterolatka, mimo, 偶e p贸艂kolonie s膮 od lat 5?

To zale偶y – od dziecka oczywi艣cie. 馃榾聽S膮 przedszkolaki, kt贸re wyje偶d偶aj膮 na kolonie na dwa tygodnie i s膮 zadowolone z takiego stanu rzeczy, a s膮 przedszkolaki, kt贸re potrzebuj膮 jeszcze chwili zanim zostan膮 na ca艂y dzie艅 w nowym miejscu. Je偶eli Twoje dziecko chodzi do przedszkola, b膮d藕 bywa艂o ju偶 na innych warsztatach, a mo偶e po prostu lubi nowe do艣wiadczenia, czy zwyczajnie na poziomie intuicji czujesz, 偶e b臋dzie zadowolone – to zapisuj 艣mia艂o! Na ten moment b臋dziemy na jednym z turnus贸w go艣ci膰 rezolutn膮 czteroip贸艂latk臋. Pi臋ciolatk贸w i sze艣ciolatk贸w b臋dzie naprawd臋 sporo. Je偶eli si臋 wahasz czy to ju偶 odpowiednia pora, to zawsze mo偶esz um贸wi膰 si臋 z nami na pojedyncz膮 lekcj臋 grupow膮. W ten spos贸b b臋dziesz mie膰 szans臋 zauwa偶y膰 jak dziecko czuje si臋 u nas w szkole, a my szczerze powiemy jak to widzimy – w ko艅cu zawsze mo偶emy spotka膰 si臋 za rok!

Gdzie odbywaj膮 si臋 p贸艂kolonie?

Dzie艅 zaczynamy w naszej szkole na Tylnym Chwaliszewie 8/U2. W ci膮gu dnia brykamy w okolicy, g艂贸wnie na 艣wie偶ym powietrzu.

O kt贸rej dziecko powinno przyjecha膰 do szko艂y?

艢wietlic臋 otwieramy o 7:30, ale cz臋艣膰 warsztatow膮 rozpoczynamy o godzinie 9:00, dlatego dobrze by艂oby 偶eby dzieciaczki dojecha艂y nie wcze艣niej ni偶 o 7:30 i nie p贸藕niej ni偶 o 9:00 馃槈

Co robicie w 艣wietlicy?

Zawsze patrzymy na poziom energii dzieci. 5-latek po dniu pe艂nym wra偶e艅 czasami najszcz臋艣liwszy b臋dzie, gdy pokoloruje obrazek, a 10-latek mo偶e b臋dzie mia艂 ochot臋 na wi臋cej chi艅skich znak贸w, lub gr臋 planszow膮? W 艣wietlicy pozwalamy dzieciom zwyczajnie si臋 pobawi膰 i odpocz膮膰 na w艂asnych warunkach, a je偶eli tylko maj膮 si艂y i ochot臋 to jeste艣my na miejscu by wsp贸lnie wykona膰 prace plastyczne, pogra膰 i pouczy膰 si臋 j臋zyk贸w.

Czy mog臋 odebra膰 dziecko przed 16.00?

Pewnie! 16.00 i p贸藕niej jest najbezpieczniejsza, dlatego 偶e cz臋艣膰 dnia sp臋dzamy poza szko艂膮, ale odbi贸r we wcze艣niejszych godzinach r贸wnie偶 jest mo偶liwy. Je偶eli ju偶 z g贸ry wiecie, 偶e potrzebujecie/chcecie wpa艣膰 po dziecko wcze艣niej, to dajcie nam prosz臋 zna膰 鈥 skontaktujemy si臋 w okolicy godziny planowanego odbioru, by poinformowa膰 Was, gdzie aktualnie jeste艣my.

Co b臋dzie do jedzenia?

Zapewniamy dwa posi艂ki dziennie 鈥 obiad serwowany ko艂o 12:30 oraz podwieczorek. Je偶eli Twoje dziecko przyjedzie do nas wcze艣nie to dobrym pomys艂em b臋dzie spakowanie mu drugiego 艣niadania. Uwzgl臋dniamy alergie pokarmowe i preferencje 偶ywieniowe. Zam贸wimy zdrowe jedzenie ze sprawdzonego cateringu. Podczas zg艂oszenia dziecka dajcie nam prosz臋 zna膰 czy na p贸艂koloniach go艣cimy ma艂ego wegetarianina, czy mo偶e dziecko z alergi膮 na pewne sk艂adniki.

A co je偶eli moje dziecko si臋 rozchoruje i nie b臋dzie mog艂o wzi膮膰 udzia艂u w op艂aconym turnusie?聽

Je偶eli聽 z powodu choroby nie b臋dzie mog艂o wzi膮膰 udzia艂u w op艂aconym turnusie, to je艣li tylko b臋dzie taka mo偶liwo艣膰 przepiszemy Twoje dziecko na inny turnus. Je偶eli nie b臋dzie takiej mo偶liwo艣ci – zwr贸cimy Ci cz臋艣膰 wp艂aconej kwoty (niewykorzystany catering, czy wej艣cia na atrakcje). Czasowa nieobecno艣膰 – tzn. opuszczenie wybranych dni turnusu nie uprawnia do zwrotu wp艂aconej kwoty.

 

Czy dziecko b臋dzie ubezpieczone?

Tak, dziecko zostanie obj臋te ubezpieczeniem. Nie jest dodatkowo p艂atne.

Chcesz zapozna膰 si臋 z programem p贸艂kolonii?

Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz tutaj: https://milaszkolajezykowa.pl/warsztaty/

Masz jeszcze jakie艣 pytania? 鉁

Daj zna膰!