Cze艣膰! Zebrali艣my kilka najcz臋艣ciej zadawanych pyta艅 dotycz膮cych naszych p贸艂kolonii letnich 2024 w poni偶szym wpisie. Je偶eli jeszcze co艣 Ci臋 zastanawia – pytaj 艣mia艂o!聽 Ch臋tnie wszystko wyja艣nimy!

Czy s膮 jeszcze wolne miejsca?

Tak, s膮. Aktualnie (stan z 23.06.) mamy na ka偶dym turnusie po kilka miejsc. Na pierwszym zosta艂y dwa ostatnie. 馃

Czy mo偶na zapisa膰 dziecko na wi臋cej ni偶 jeden turnus?

Mo偶na! Twoje dziecko jak najbardziej mo偶e uczestniczy膰 w kilku turnusach p贸艂kolonii. Mamy dwa mocno r贸偶ni膮ce si臋 tematy przewodnie, kt贸re organizujemy naprzemiennie, a do tego od poniedzia艂ku do pi膮tku ka偶dy dzie艅 jest inny, wi臋c nawet je偶eli wybierzesz dwukrotnie ten sam temat, to mimo, 偶e formu艂a b臋dzie powtarzalna pod k膮tem zabaw – poniedzia艂kowa gra terenowa, eksperymenty naukowe we wtorek, czy zagadki archeologiczne w pi膮tek to b臋dzie to w takim odst臋pie czasu, 偶e dziecko nudzi膰 si臋 nie b臋dzie. Zw艂aszcza, 偶e zadania j臋zykowe przygotowujemy pod r贸偶ne poziomy zaawansowania, a wszystkie aktywno艣ci manualne i artystyczne dostosowujemy do indywidualnego tempa – dlatego wybor贸w aktywno艣ci b臋dzie zdecydowanie sporo, nawet przy kilku turnusach.

Kt贸ry temat p贸艂kolonii wybra膰?

Zar贸wno “Detektywistyczna pi膮tka” jak i “W kr贸lestwie legend” powinny przypa艣膰 Twojemu dziecku tak samu do gustu. Niezale偶nie od tematu przewodniego codziennie wyruszamy na now膮 przygod臋, rozwi膮zujemy zagadki, sp臋dzamy du偶o czasu na zewn膮trz i oczywi艣cie trenujemy j臋zyki obce.聽 Dlatego wybierz dogodny dla siebie termin, a my ju偶 zajmiemy si臋 tym, 偶eby Twoje dziecko sp臋dzi艂o super wakacje niezale偶nie od wyboru tematu p贸艂kolonii. 馃

Czy realizujecie wszystkie aktywno艣ci wpisane w plan dnia?

Wi臋kszo艣膰 tak, ale mamy zaplanowane r贸wnie偶 alternatywne aktywno艣ci, kt贸re pozwalaj膮 nam podchodzi膰 elastycznie do potrzeb grupy, kt贸r膮 mamy pod opiek膮. Patrzymy na pogod臋, ilo艣膰 czasu, poziom energii dzieci i ich zainteresowanie danym tematem. Chcemy 偶eby dzieci mia艂y jak najwspanialsze wakacje, wi臋c nie b臋dziemy realizowa膰 aktywno艣ci, na kt贸re nie maj膮 w danym momencie si艂y. Zawsze mo偶emy spr贸bowa膰 przeprowadzi膰 je kolejnego dnia, albo spr贸bowa膰 zrealizowa膰 je w mniejszym wymiarze. 馃 Za to mo偶esz mie膰 pewno艣膰, 偶e te najbardziej niezapomniane aktywno艣ci na pewno znajd膮 miejsce w planie ka偶dego dnia oraz, 偶e zrealizujemy nasze g艂贸wne za艂o偶enie – b臋d膮 przygody, super atmosfera, j臋zyki obce, du偶o ruchu na 艣wie偶ym powietrzu, ale te偶 czas na odpoczynek i swobodn膮 zabaw臋.

Czy podczas p贸艂kolonii dzieci mog膮 korzysta膰 z telefonu?

Podczas naszych warsztat贸w nie korzystamy z telefon贸w. Odpoczywamy od ekran贸w. Ekran telewizora pojawi si臋 tylko dwukrotnie w tygodniu po oko艂o 15 minut, gdy b臋dziemy robi膰 quizy j臋zykowe. Je偶eli telefon jest potrzebny Twojemu dziecku, bo np. samodzielnie przychodzi do nas na p贸艂kolonie, czy wraca do domu, to jak najbardziej mo偶e trzyma膰 go w plecaku w ci膮gu dnia, a potem mie膰 go przy sobie podczas przemieszczania si臋. Je偶eli dziecko, lub rodzic potrzebuj膮 skontaktowa膰 si臋 ze sob膮 w ci膮gu dnia udost臋pnimy telefon szko艂y.

W zesz艂ych latach mieli艣my zasad臋, 偶e mo偶na skorzysta膰 z telefonu w czasie popo艂udniowej 艣wietlicy, jednak zauwa偶yli艣my, 偶e nie tylko w艂a艣ciciel telefonu sprawdza艂 jego tre艣膰, a wiele dzieci dooko艂a interesowa艂o si臋 tym co si臋 tam dzieje i ci臋偶ko by艂o je zach臋ci膰 do ciekawszych i zdrowszych form rozrywki, kt贸rej jest pod dostatkiem w naszej 艣wietlicy. Dlatego od tego roku telefon trzymamy wy艂膮cznie w plecaku.聽聽

Kto b臋dzie opiekowa膰 si臋 dzie膰mi?

W zale偶no艣ci od turnusu sk艂ad b臋dzie si臋 nieco zmienia艂, ale b臋d膮 to dziewczyny z naszej regularnej Mi艂ej Ekipy – nauczycielki chi艅skiego i angielskiego: Zuza, Jagoda, Martika, Gaba, Taja, Marta.

Moje dziecko nie m贸wi po angielsku, ani po chi艅sku – poradzi sobie?

Poradzi. Podczas panelu warsztatowego u偶ywamy g艂贸wnie j臋zyka obcego, ale gdy jest potrzeba by co艣 dok艂adniej wyja艣ni膰 przechodzimy na j臋zyk polski. Dzieci przez wi臋kszo艣膰 czasu nie maj膮 problemu z tym, gdy m贸wimy w innym j臋zyku, zw艂aszcza, 偶e komunikaty podpieramy odpowiednimi gestami i mimik膮 – tak jak to robimy podczas naszych zaj臋膰 j臋zykowych w czasie roku szkolnego.

Moje dziecko zna ju偶 nie藕le chi艅ski/angielski – nie b臋dzie si臋 nudzi艂o?

Nie ma opcji! Ca艂y dzie艅 to przer贸偶ne przygody i aktywno艣ci dodatkowo przyprawione chi艅skim i angielskim, dzi臋ki czemu dzieci maj膮 szans臋 spotka膰 si臋 z niecodziennym s艂ownictwem i nowymi wyra偶eniami. To doskona艂y moment by dziecko mog艂o zanurzy膰 si臋 w j臋zyku i otworzy膰 si臋 na do艣wiadczanie go w naturalnym kontek艣cie. Podczas gier i zabaw typowo j臋zykowych b臋dziemy dzieli膰 dzieci na grupy, lub przydziela膰 zadania dostosowane do wieku i umiej臋tno艣ci. Zawsze chcemy by by艂o fajnie, produktywnie i rozwijaj膮co!

Czy mog臋 zapisa膰 czterolatka, mimo, 偶e p贸艂kolonie s膮 od lat 5?

To zale偶y – od dziecka oczywi艣cie. 馃榾聽S膮 przedszkolaki, kt贸re wyje偶d偶aj膮 na kolonie na dwa tygodnie i s膮 zadowolone z takiego stanu rzeczy, a s膮 przedszkolaki, kt贸re potrzebuj膮 jeszcze chwili zanim zostan膮 na ca艂y dzie艅 w nowym miejscu. Je偶eli Twoje dziecko chodzi do przedszkola, b膮d藕 bywa艂o ju偶 na innych warsztatach, a mo偶e po prostu lubi nowe do艣wiadczenia, czy zwyczajnie na poziomie intuicji czujesz, 偶e b臋dzie zadowolone – to zapisuj 艣mia艂o! Na ten moment b臋dziemy na jednym z turnus贸w go艣ci膰 rezolutn膮 czteroip贸艂latk臋. Pi臋ciolatk贸w i sze艣ciolatk贸w b臋dzie naprawd臋 sporo. Je偶eli si臋 wahasz czy to ju偶 odpowiednia pora, to zawsze mo偶esz um贸wi膰 si臋 z nami na pojedyncz膮 lekcj臋 grupow膮. W ten spos贸b b臋dziesz mie膰 szans臋 zauwa偶y膰 jak dziecko czuje si臋 u nas w szkole, a my szczerze powiemy jak to widzimy – w ko艅cu zawsze mo偶emy spotka膰 si臋 za rok!

Gdzie odbywaj膮 si臋 p贸艂kolonie?

Dzie艅 zaczynamy w naszej szkole na Tylnym Chwaliszewie 8/U2. W ci膮gu dnia brykamy w okolicy, g艂贸wnie na 艣wie偶ym powietrzu.

O kt贸rej dziecko powinno przyjecha膰 do szko艂y?

艢wietlic臋 otwieramy o 7:30, ale cz臋艣膰 warsztatow膮 rozpoczynamy o godzinie 9:00, dlatego dobrze by艂oby 偶eby dzieciaczki dojecha艂y nie wcze艣niej ni偶 o 7:30 i nie p贸藕niej ni偶 o 9:00 馃槈

Co robicie w 艣wietlicy?

Zawsze patrzymy na poziom energii dzieci. 5-latek po dniu pe艂nym wra偶e艅 czasami najszcz臋艣liwszy b臋dzie, gdy pokoloruje obrazek, a 10-latek mo偶e b臋dzie mia艂 ochot臋 na wi臋cej chi艅skich znak贸w, lub gr臋 planszow膮? W 艣wietlicy pozwalamy dzieciom zwyczajnie si臋 pobawi膰 i odpocz膮膰 na w艂asnych warunkach, a je偶eli tylko maj膮 si艂y i ochot臋 to jeste艣my na miejscu by wsp贸lnie wykona膰 prace plastyczne, pogra膰 i pouczy膰 si臋 j臋zyk贸w.

Czy mog臋 odebra膰 dziecko przed 16.00?

Pewnie! 16.00 i p贸藕niej jest najbezpieczniejsza, dlatego 偶e cz臋艣膰 dnia sp臋dzamy poza szko艂膮, ale odbi贸r we wcze艣niejszych godzinach r贸wnie偶 jest mo偶liwy. Je偶eli ju偶 z g贸ry wiecie, 偶e potrzebujecie/chcecie wpa艣膰 po dziecko wcze艣niej, to dajcie nam prosz臋 zna膰 鈥 skontaktujemy si臋 w okolicy godziny planowanego odbioru, by poinformowa膰 Was, gdzie aktualnie jeste艣my.

Co b臋dzie do jedzenia?

Zapewniamy dwa posi艂ki dziennie 鈥 obiad serwowany ko艂o 12:30 oraz podwieczorek. Je偶eli Twoje dziecko przyjedzie do nas wcze艣nie to dobrym pomys艂em b臋dzie spakowanie mu drugiego 艣niadania. Uwzgl臋dniamy alergie pokarmowe i preferencje 偶ywieniowe. Zam贸wimy zdrowe jedzenie ze sprawdzonego cateringu. Podczas zg艂oszenia dziecka dajcie nam prosz臋 zna膰 czy na p贸艂koloniach go艣cimy ma艂ego wegetarianina, czy mo偶e dziecko z alergi膮 na pewne sk艂adniki.

 

Czy dziecko b臋dzie ubezpieczone?

Tak, dziecko zostanie obj臋te ubezpieczeniem. Nie jest dodatkowo p艂atne.

Chcesz zapozna膰 si臋 z programem p贸艂kolonii?

Wszystkie podstawowe informacje znajdziesz tutaj: https://milaszkolajezykowa.pl/warsztaty/

Plan tygodnia “W kr贸lestwie legend – smoki, rycerze i ksi臋偶niczki”:聽https://milaszkolajezykowa.pl/szczegolyturnusu/

Plan tygodnia “Detektywistyczna pi膮tka – zagadki i wielkie 艣ledztwo”:聽https://milaszkolajezykowa.pl/szczegolowy-plan-detektywistyczna-piatka/

Masz jeszcze jakie艣 pytania? 鉁

Daj zna膰!Kontakt

kontakt@milaszkolajezykowa.pl
+48 790 383 133

Adres szko艂y

Mi艂a Szko艂a J臋zykowa

ul. Tylne Chwaliszewo 8/U2

61-103, Pozna艅